Wykonanie gładzi na tynkach gipsowych

Wykonanie gładzi na tynkach gipsowych

Wykonanie gładzi dla idealnych sufitów oraz ścian na tynkach gipsowych, technologia wykonania:

  • Zabezpieczenie stolarki drzwiowej i okiennej
  • Zabezpieczenie grzejników, ewentualny ich demontaż oraz gniazdek i włączników elektrycznych
  • Oczyszczenie sufitów i ścian z luźnych elementów tynku, posadzki itp powstałych przy wykonywaniu tych prac
  • Posprzątanie posadzek z luźnych drobnych elementów jak piasek, które mogą przykleić się do gładzi podczas aplikacji
  • Podłoże zapylone bądź niestabilne gruntowane jest gruntem wodnym Flugger Non drip
  • Natrysk gładzi gipsowej Flugger Sandplast LSR w pojedynczej warstwie agregatem Graco T-max 506, oraz wyrównanie nożami ParfaitLiss w długości do 100cm.
  • Etap schnięcia
  • Szlif maszynowo ręczny szlifierką z odkurzaczem

Przez natrysk maszynowy jesteśmy w stanie nałożyć jednakową i równomierną warstwę, co przy aplikacji ręcznej jest bardzo trudne do wykonania. Dodatkowo korzystając z noży o długości ostrza do 100cm jesteśmy w stanie wyłapać i zniwelować większą ilość nierówności podłoża w porównaniu do klasycznych piór 45cm i 60cm. Następnie po wyschnięciu wykonywany jest szlif powierzchni szlifierką o talerzu 225mm z podłączonym odkurzaczem. Eliminuje to niemal cały pył obecny przy szlifowaniu. Narożniki wewnętrzne szlifowane są za pomocą przeznaczonych do tego gąbek szlifierskich. Wszystkie te prace wykonywane są przy bardzo mocnym oświetleniu minimum 10000LM po to by wykonana praca była bardzo wysokiej jakości.

Na poprawnie wykonanym tynku gipsowym wystarczy wykonanie pojedynczej aplikacji gładzi gipsowej. Zdarza się też, że tynk gipsowy nie został poprawnie wykonany. Zazwyczaj powodem jest, że podczas jego wykonywania któryś z etapów został zrobiony pobieżnie lub nawet pominięty. Objawia się to np licznymi falami bądź bardzo „owrzodzoną” strukturą. Wtedy potrzebna jest podwójna aplikacja gładzi gipsowej. Dodatkową warstwę wykonuje się zaraz po etapie schnięcia a przed szlifowaniem identycznie jak w przypadku pierwszej warstwy.